| paulmicutz a întrebat:

Ce masina imi puteti recomanda pana in 7500 euro. Cu motor pana in 2.5 inclusiv 2.5.Si pana in 200 cp.As dori sa-mi fac o idee.Sa nu fie masini gen vw polo, opel corsa.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un BMW sau skoda.

| RB26DETT a răspuns:

Pana in 7500 euro... daca iti plac cele breck ia-ti un volvo v50 daca iti place sau un xc70, daca iti plac mai sportive asa ia-ti un s60 sau daca vrei lux adevarat ia-ti un s80! de ce iti recomand volvo? pentru ca : a 4-a marca in lume ca fiabilitate, a 2-a ca durata de viata [~21 de ani, asta este media, deci o masina in functie de cum o intretii te poate tine 10 ani dar te poate tine si 40 sau 50, depinde! ] si prima ca siguranta! cu toate cele mai de sus nu mai spun de confort, design si lux! daca vrei o masina mai buna decat volvo, singura ar fi mercedes care sta pe locul 1 la durata de viata a masinii, pe locul 3 la fiabilitate dar nu la fel de sigura! nu iti recomand vw deoarece vei avea probleme cu motorul, audi nici nici, bmw ai tractiune pe spate, iarna este infernala... si celelalte nu prea prea, eu vad volvo ca fiind cea mai accesibila marca, o marca premium low cost cu o calitate de top, cat dai pe un volvo, maxim 45 000 euro [ unul nou ] si poate fi mai bun decat un bmw vw audi sau chiar mercedes ce costa 100 000 euro! deci te las sa te mai gandesti! PS volvo au fost concepute pentru climatul sub polar, a mea din 97 a pornit la sfert de cheie intr-o dimineata la -20 de grade.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RB26DETT):

Cine ți-a spus că vw au probleme cu motorul?

| RB26DETT a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot internetul face misto de vw cu problemele lor laughing astea mai noi de pe la 2004 + cu diagnoza motor, mai mereu se aprinde martorul ala laughing)

| Sofer a răspuns:

Audi happy

| Florian20405 a răspuns:

Iti dau e o skoda fabia big grin daca vrei si la pretu de 3300 de euro si ai masina buna si economica.

| mgtow a răspuns (pentru Florian20405):

Masina aia o vreau eu, dar cred ca o sa apuc sa-mi iau una electrica pentru ca nu mai e mult si le inlocuiesc pe astea contaminante. Au aparut cele hibride acum urmeaza cele electrice.

| Bobes_Ion_1989 a răspuns:

Opel astra h /Bmw 520 e60

| costi1998 a răspuns:

Audi A6/A4 an ~2006 / Vw Passat ~2006