| xt9000 a întrebat:

Ce masina imi recomandati pana in 1000 euro, asa ca pentru un adolescent de 18 ani?

Răspuns Câştigător
| anonymous09 a răspuns:

1000 euro? doar la mana a 2-a. pai un opel ar fi dragut, vezi si tu ce preferinte au unele fete, in ce are vrea sa se plimbe... nu mertzane si biemveuri

19 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Corsa sau Golf 2!

| IMC90 a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Poate neinmatriculate...
Si, taxa de prima inmatriculare mai costa 3000 rolling on the floor Iar, daca inmatriculezi in Bulgaria poti avea surpriza ca Guvernul sa dea o lege draguta si sa nu mai poti circula cu ea decat cateva luni...

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru IMC90):

Golf 2 gasesti si la 600 de euro imatriculat daca stii sa cauti si ai rabdare! Corsa aceiasi poveste, depinde de anul de fabricatie. Eu cand am inceput cu service-ul am avut 6 masini dintre care 4 Golf 2. In 2008 au fost luate cu 1200 bucata, mai putin una pe care am dat 1500 dar era impecabila. Acum le gasesti mult mai jos, au mai trecut 4 ani peste ele...

Ce zic astia cu guvernu ca dau legi sa nu mai poti circula cu ele nu le pot verifica de cat timp sunt in tara pentru ca la vama iti cer buletinu nu actele masini, decat in cazul controalelor cer actele masinilor, si atunci nu sunt nominalizate nicaieri daca au intrat sau au iesit din tara. Daca s-ar controla la vama masinile cum trebuie nu ar mai exista masini furate de afara si aduse in Romania!

| IMC90 a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Si, daca sa presupunem ca ai un accident ce faci? Unde te duci dupa asigurare, in Bulgaria?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru IMC90):

Da. Eu am toate masinile imatriculate si asigurate in Germania din simplul motiv ca aici nu exista firme de asigurari serioase si 60% din persoanele care sunt in domeniul auto si stiu cum merg lucrurile aici isi asigura masinile in Germania, Polonia, Turcia sau Franta!

| IMC90 a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Pai ma costa mai mult drumul pana in Bulgaria de cat ma costa bara pe fata (de exemplu) rolling on the floor
Nu mai vorbim de drumul pana in Germania.

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru IMC90):

rolling on the floor tu crezi ca asigurarile din Germania se platesc ca la noi? Se trimit 4 poze cu fiecare element al masini afectat, decizia de la politie ca a fost din vina celuilalt, sau daca este casco dovada ca masina este cea asigurata si semnatura unui expert acreditat ca nu au fost daune intentionate pentru a lua bani pe asigurare, la care se adauga devizul de la un service agreat de ei, au cam prin toate orasele mari unitati de service cu care lucreaza, in care sa fie specificat numele celui care a facut evaluarea, valoarea reparatiilor desfasurata manopera+piese si evident stampila unitati de service, apoi in termen de 48 de ore esti sunat, discuti cu ei si trimit bani in contul pe care l-ai dat cand ai facut asigurarea, urmand ca in termen de 30 de zile sa le trimiti factura cu reparatia efectuata si pozele cu masina reparata.

In toata lumea civilizata se procedeaza asa, cum fac si la noi cei de la Tiriac Asigurari din septembrie anul acesta si din martie 2013 vor face si cei de la Unica asigurari!

| onasis1961 a răspuns:

La bani aştia, cred că numai Matiz găseşti!

| IMC90 a răspuns:

O dacia 1310, dar nu o poti numi masina...
Opel SH cu 1000 euro nu gasesti decat dezasamblat si fara motor rolling on the floor Sau, neinmatriculata
In niciunu din cazurile de mai sus nu poti circula cu el.

| RB26DETT a răspuns:

Un vw golf 3 sau o dacia solenza, sunt cam la aceleasi performante dar dacia este mai economica, si s-ar putea sa nimeresti una cu airbag, pe cand vw este din 1994 pana 1997 parca si nu am vazut nici unul cu airbag! poti gasi si alte masini pe www.auto.ro

| alexs99 a răspuns:

La 1000 de euro poti decat ceva la mana a 2-a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matiz.

| MrSoapte a răspuns:

Cauta Opel Tigra!

| Radu921 a răspuns:

In general cu 1000 de euro cea mai buna varianta e tot masina lui tata altfel risti sa dai banii pe un harb care o sa mai necesite si alte investitii si tot un harb o sa ramana. La pretul acesta risti mult sa arunci banii degeaba. Atunci cand cumperi o masina ieftina in general te intrebi de ce vanzatorul cere atata de putin, iar geambasii de masini au totdeauna un raspuns plauzubil pregatit. Succes.

| omblodon a răspuns:

Eu am un bmw m5 da costa mult... daca mai pui vreo 500 euro poti sa iti iei un bmw 320 sau 318 anuntama la id:claudiu_mcc9@yahoo.com

| omblodon a răspuns:

Pai la 1000 poti sa iti iei un bmw 528 sau 320 318 daca vr informatii contacteaza-ma la id de mess:claudiu_mcc9@yahoo.com

| NextQuestion a răspuns:

O dacia 1310 4x4laughing)))

| raz1720 a răspuns:

Daca vrei sa iesi bine un vw golf 3 cu motor de 1.9 tdi daca vrei sportiva hunday coupe

| raz1720 a răspuns:

O corsa sau un vw golf 3