| fnsmgu a întrebat:

Ce masina imi recomandati, sa fie pana intr-o mie de euro sa fie buna si sa consume putin?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un matiz

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Opel Astra F 1.4
E cea mai finuta masina ieftina, la ora actuala. Consuma putin, trage bine, iar piesele sunt foarte ieftine. Confortul calatoriilor este neasteptat de bun, motorul abia se aude, suspensia e perfecta, spatiul e generos.
De la 800e in sus, deja gasesti si cu taxa nerecuperata, deci o poti transcrie pe numele tau.

| Anonimuserr a răspuns:

Cu 1000 de euro nu gasesti nimic, poate dacie din anii 90 si sa zici mersi. Daca ai fi avut macar 3000-4000 euro gaseai Matiz bun, sau Chevrolet Spark.

| KaPy2 a răspuns:

Un fiat punto, golf 3, lancia Ypsilon, vw polo, astea le poti gasi radiate, inscrie pe bg sau trebuie reparatii, la 1000 e sa fii norocos sa prinzi o masina fara investitie 1-2 ani acolowinking

| Manda97 a răspuns:

Eu iti recomand opel tigra... e rapida, gasesti si la 800 euro, consuma putin ..are un prieten si e multumit de ea.

| nukulik a răspuns:

Pana intr-o mie de euro nu cred ca ai sanse sa gasesti. Eu mi-am luat un Opel Corsa micut, cu 2 usi si cu motor de 1. E din 2003 si tot am dat 1500 euro pe el. Oricat de mica/veche ar fi masina, trebuie sa dai macar putin mai mult de 1000 euro ca sa mearga.