| cosmincoco a întrebat:

Salut TPU
vreau sa imi recomandati si mie o masina pana in 2500 de euro
sa nu consume mult, piese ieftine
funda!

13 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Renault Clio II 1.2 16V

| Tomytza87 a răspuns:

Http://olx.ro/oferta/mercedes-ID4K97e.html#4d043dd89e

sau alta

http://olx.ro/......4K8R4.html

este bagat de o cunostinta

cam atat Funda :D?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Tomytza87):

MeLeu de cocalari, cu volan pe dreapta... Si motor 2.7...
Bemveu... Hai ca la consum e ok, are gazu' care-i ia hazul, dar la piese?
Te-ai incadrat in cerintele omului de numa'.
Cati ani ai, puisor?

| Tomytza87 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Marsh ca a zis sa ii recomandam masini pana in 2500 euro daca este multumit nu e treaba ta omule ca acel BMW este bagat de o ruda si stiu cat costa piesele si tot are consumul mic si piese ieftine asa ca taci tu.

| Mihai1810 a răspuns (pentru Tomytza87):

Cred ca nu ai mai mult de 14 ani la ce masini recomanzi. Ce sa faci cu ml-ul ala cu impozit de 2500 lei si consum de 15% mai are si volan pe dreapta. Iar jaful ala de bmw cu kilometrii resetati consum minim 12% care cred ca e si busit poti sa il dai la remat. Deci nu mai da raspunsuri aiurea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Tomytza87):

Daca iti arat un brat de BMW, ai sa zici ca e de la o naveta spatiala.
Iar pretul, de asemenea, similar cu cele 'invartite' de NASA.
Lumea automobilismului in Romania nu e atat de roz, pe cat crezi tu.

| Tomytza87 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Stiu mai multe masini si preturile lor, asa ca taci si nu mai vorbi ma ca nu sti nici cat costa o trotineta, de fapt nu cred ca sti nici macar ce este aia

| Mihai1810 a răspuns (pentru Tomytza87):

Si ce te lauzi atata ca stii pretul masinilor?

| Tomytza87 a răspuns (pentru Mihai1810):

Da stiu multe.

| Mihai1810 a răspuns (pentru Tomytza87):

Crezi ca o masina se cumpara dupa pret?

| Tomytza87 a răspuns (pentru Mihai1810):

Nu o masina se cumpara dupa :
a)Pretul pieselor
b)Consum
c)Pretul ei
d)Calitate
d)Capacitate motor
Si daca este la mana a doua
a)Pretul ei
b)Kilometraj
c)Calitate

| Mihai1810 a răspuns (pentru Tomytza87):

La o masina la mana a doua cel mai important nu e pretul, ala e ultimul cel mai important. Degeaba are pret bun daca e varza si fara revizii facute. Kilometrii cu siguranta sunt dati inapoi deci nici aia nu sunt importanti. Deci mai informeaza-te.

| DanutSteff a răspuns:

Golf 4, Seat Leon cu motoare 1.9 TDI is foarte bune ca si consum si intretinere