| Anonim12t a întrebat:

Ce mașină pot să -mi cumpar sh pentru un costum mic si intretinere mica pentru uber? Buget maxim 6000 euro?

Răspuns Câştigător
| CuStimaSiRespect a răspuns:

Trebuie să ai în vedere și confortul pasagerilor, ai putea să îți ei o mașină de oraș mai ieftină, dar călătorii s-ar putea să nu fie prea încântați și să nu îți de-a recenzii bune.
Trebuie să găsești o soluție de echilibru între preț, dimensiuni, consum și costuri de întreținere.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un logan. Mai ieftin la intretinere de atat nu cred ca vei gasi

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un consum mic nu costum mic, ca daca costumul este mic te strînge moșulelaughing

| relian a răspuns:

Nu cumpara masina pentru uber, inainte sa suni pe aiai cu uberul sa te informezi de cerintele lor.
Eu asa stiu, uberu primeste doar masini din anumiti ani, adica ani cit mai recenti, dar poate e diferit de la tara la tara.

Insa ca idee, suna intii, afla ce masini accepta aia, sa stii dupa ce sa te uiti.
Asa stiu ca aia nu accepta orice fier vechi la ei, deci atentie, baga ceva informare mai intii.
Bafta.

| StoicAnalysis a răspuns:

Logan, Opel, Renault... Cam astea imi vin in minte la consum mic si intretinere mica. Bineinteles modelele cele econome.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Un sandero ar fi ideal, daca gasesti si pe GPL e super. Intretinere murdar de ieftina, comoda n-o sa te doara spatele, pentru o masina din gama si anul ei e ce trebuie in special pentru UBER/ Bolt.