| ster a întrebat:

Ce masina sa-mi cumpar: Nissan Juke sau Skoda Octavia?

Răspuns Câştigător
| Rby a răspuns:

Treaba e simpla, conteaza foarte mult ce vrei de la o masina... In general toata lumea doreste confort, design, sportivitate si consum mic...
Nissan Juke e intr'adevar o masina complet noua, cu o conceptie de ultima generatie, octavia e un model care se fabrica din anii 90 si au tot aparut facelift'uri si versiuni noi.
Nu as recomanda Nissan, piesele ar putea fi mai scumpe si nu cred ca se ridica la nivelul skodei. Desi Skoda este o marca Ceha, conceptia in sine este germana, Skoda fiind parte din concernul Volksvaggen, deci multe piese, inclusiv motorizarile, sunt de vw. Parerea mea, mergi pe skoda, din doua motive... Piesele le vei gasi usor si mai ieftin, si din experienta iti spun ca sunt masini de calitate. Recomand 1.9 TDI sau 2.0 TDI, cuplu foarte bun, performante bune, si consum mic! Multa bafta.

11 răspunsuri:
| bogdytzu a răspuns:

Depinde ce ai vrea. o masina mai joasa, esteticul si alte chestii care tin de alegerea ta, urmand ca dupa sa-ti alegi motorizarile. pentru o skoda octavia 1.9-2.0 diesel e foarte ok. recomand!

| Jee354 a răspuns:

Recomand Skoda Octavia.

| catalin055 a răspuns:

Skoda octavia facelift e super masinawinking ti-o recomand

| Jee354 a răspuns:

Daca vrei o masina lucsoasa si spatioasa Nissan Juke. Daca vrei o masina doar asa ca sa te mai plimbi din cand in cand Skoda Octavia.Cu toate ca e si mai scumpa Nissan Juke din cate stiu. O zii buna sa ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Octavia!

| d4ea a răspuns:

Nissan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Jee354):

Cică „ mașină cu care să te mai plimbi din când în când ", ce penibil ești!

| Jee354 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai comenta, dacă îi trebuie doar o maşină aşa ca să circule Octavia. Dacă vrea o maşină luxoasă şi spaţioasă (asta în cazul în care circulă mult) Juke.Şi dacă nu încerci să ajuţi nu te mai băga că te şi înjur acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Jee354):

Ești jalnic,băiete! Nissan Juke e căruța perfectă, n-aș lua o asemenea mașină nici gratis. Crezi că dacă are taicătu Nissan, ești cel mai tare? Eu încerc să ajut, să mai scăpăm de prostia de aici. Auzi tu, cică mașină cu care „să te mai plimbi din când în când " laughing.

| Jee354 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tatăl meu are Audi şi eu am Volkswagen, deci nu ai ghicit puştiule. Şi stai tu liniştit, la câţi ani de experienţă am eu în condus... Ştiu eu ce maşină e mai bună dintre Skoda şi Nissan. Probabil aşa zisa,, căruţă'' era pur şi simplu distrusă, dar un Nissan bun merge şi se aşează impecabil pe şosea. Dar ce să fac dacă pe site-ul ăsta se mai află şi puştani de 16-17 ani care îşi dau o importanţă extrem de mare. Pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Jee354):

Cred și eu, ai o mare experiență. Se vede după comportament „nu te mai băga că te și înjur ", de copil.