| gabibt a întrebat:

Ce masini cunoasteti (nu second-hand) pana in 6000 euro?
Ex: Logan Dacia - 4750 E

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc dar acel modele de logan la 4750 euro nu se mai fabrica din decembrie 2009. Uite o lista de preturi aici: http://www.dacia.ro/modele-si-preturi/lista-preturi.jsp?model=107

Chevrolet Spark si Aveo ar fi niste variante cu primele de casare incluse la un pret de aproximativ 5000 euro dar... stii vorba aia cu socoleala de acasa nu se potriveste cu cea din targ. Du-te la o reprezentanta si uite-te ce au si la ce preturi. Te mai poti uita la ceva china sau indian dar nu te sfatuiesc. Incearca totusi un Golf 4 SH sau altceva facut in,, Nemtia" si iti garantez ca vei fi mai multumit decat un Chevrolet sau o Dacie chiar daca ar fi noi!

regis
| regis a răspuns:

Loganul de 4750 euro se fabrica inca, numai ca si atunci si acum pretul este valabil prin programul rabla, dupa ce s-au scazut primele de casare.
Pe piata romaneasca nu vei gasi alta masina sub 6000 euro, decat cu prima de casare.

| razzvan27 a răspuns:

Cu banii astia iei un golf 4 sau un bmw 320d bun, de care vei fi mult mai multumit decat de o masina noua pe care o iei cu aceiasi bani. daca tii neaparat sa iti iei una noua mai strange niste banutzi happy eu asta as face

| Sofer a răspuns:

Decat o dacie logan mai bine un bmw 320d sau golf 5 sau opel astra h gtc.

| onetwothree a răspuns:

Chevrolet Spark, Chevrolet Aveo...

| gabibt explică:

Chevrolet spark e 8000 E
chevrolet aveo e 10.000 E