| Deni4trs a întrebat:

Ce mi-ati recomanda sa-mi antifonez usile in afara de Aluband?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Antifon cauciucat la galetusa.
http://www.magazinvopseaauto.ro/......ucata.html
Nu e la fel de performant ca si aluband, dar are efect bun, mai ales la izolarea fonica fata de exterior. Il aplici cu pensula, sau cu pistol pentru substante groase, la compresor. Ai grija sa nu murdaresti geamul, macaraua sau alte piese importante din portiera. Se usuca si in cateva zeci de minute - ore, vara, in aer liber. Depinde cat de gros e.
Mare grija la scurgerile din partea de jos ale portierei, sa nu le infunzi!

| Deni4trs explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Dar pentru a se auzi muzica mai bine oare este bun?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Deni4trs):

Pentru muzica, e diferenta mica intre tabla goala, si antifonata.
Aluband face diferenta, in materie de rezonanta.
Si mai sunt niste placi cu un material nisipos si smoala, la fel de bune ca aluband.