| Szolosi_Sergiu_1993 a întrebat:

Salutare utilizatorilor de pe TPU, ce se intampla, daca vinzi o masina inmatriculata, si iti ramane contract de vanzare cumparare pe numele tau, dar ti-ai facut unul de mana si apoi l-ai pierdut e vreo problema?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot fi probleme daca masina nu este inmatriculata de cumparator in termenul legal de 30 de zile. Masina ar ramane inmatriculata pe tine si ai putea primi amenzile de circulatie si apoi ai pierde timp si bani pentru a demonstra ca nu mai esti proprietarul masinii.
Daca o inmatriculeaza nu este nici o problema, dupa inmatriculare serviciul competent comunica serviciului unde a fost inmatriculata pe tine si acesta face radierea de pe numele tau, radiere pe care o comunica si primariei de domiciliu.