| Laur195 a întrebat:

Ce motocicleta recomandati pentru A1... Vreau sa fie fiabila, puterea nu e asa importanta, dar sa nu fie asa scumpa, urgent

Răspuns Câştigător
| aADI a răspuns:

Honda cbr 125 până-n 1200 euro sau Hyosung 125 ( motor de suzuki ) până-n 1000 euro.

| Laur195 explică (pentru aADI):

Gasesc honda cbr 125 buna la 1200 euro? Nu vreau nici la 80km/h sa i sara rotile

| aADI a răspuns (pentru Laur195):

Găsești, altă variantă nu mai ai.

| Laur195 explică (pentru aADI):

Dar cam ce inaltime are rs 125? Pana la sa ma refer...ca sa stiu daca i potrivita pentru mine

| aADI a răspuns (pentru Laur195):

Rs 125 e mai jos ca honda cbr, Dacă vrei să discutăm în detaliu etc. Detalii in privat, dacă ai cont de Facebook trimite-l in privat și vb acolo. 70 cm să zic ca înălțime. Dar oricum dacă ai spus că nu prea ai mulți bani, nu recomand rs 125, deoarece e motor in 2 timpi și necesită întreținere mult mai bogată față de un motor in 4 timpi cum ar fi honda cbr, și consum mai mult de benzină și uleiul trebuie amestecat cu benzină + setul motor trebuie schimba / supravegheat aproape de fiecare dată la 3 luni. Se strică repede aia e ideea, desigur, un rs 125 merge cu 150/160, honda cbr caca maca, abia dacă merge cu 120. Dar e suficient dacă ești incepător.

12 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

De inceput ti-as recomanda un Aprilia rs 125 carburatie, ieftin la intretinere, destul de fiabil

| Laur195 explică (pentru DaniTDCI):

Nu mai conteaza acum, am gasit Honda Cbr cu detalii mult mai bune si ceva mai ieftin, in Germania

| DaniTDCI a răspuns (pentru Laur195):

Faci cum stii, eu ti-am recomandat aprilia rs 125 ca e ieftina la intretinere

| Laur195 explică (pentru DaniTDCI):

Nu, nu e ieftina deloc...M-am interesat si motorul cade relativ repede, e in 2 timpi si sunt proaste astea...

| DaniTDCI a răspuns (pentru Laur195):

Ma rog, daca tu spui ca nu e ieftin atunci asa fie, plus ca e si mult mai simplu motorul,

| Laur195 explică (pentru DaniTDCI):

Nu ma refeream la simplitatea motorului, doar ca e mai prost ca la un cbr sau yamaha... oricum mersi

| Alexandru250201 a răspuns:

Aprilia RS 125

| Laur195 explică (pentru Alexandru250201):

Nu prea gasesc dupa 2008 ceva mai ieftine...nu imi place cum arata cele mai vechi de 2008