| availablehandyman a întrebat:

Ce motor de viteza imi recomandati, de 125cc? dau mare funda

Răspuns Câştigător
| AliLina2 a răspuns:

Peste 500? pentru ce? in primul rand iti trebuie categoria B, iar in al doilea rand omul are o viata, nu 9 ca pisica..eu ti-as recomanda Hyosung GT 125 r..the best.

| JohnnyBi a răspuns (pentru AliLina2):

Cat B pentru motor? du-te pustiule la tarabe si cumpara un cod rutier ca esti pe langa. si recomanda chinezarii. unica folosinta

| availablehandyman explică (pentru AliLina2):

Mersii mult, pentru motor de 49cc il poti conduce cu B, daca e mai mare iti trebuie A1

| AliLina2 a răspuns (pentru availablehandyman):

Da,scuze,greseala mea.

9 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Tocmai asta este.motorul de 125 nu este de viteza.gandeste-te la unul de peste 500.

| JohnnyBi a răspuns:

Faci asa: din bugetul tau scazi 300 euro. sa ramana alor tai cand te inmormanteaza macar bani de sicriu si slujba.

la 16 ani + vitezana = esti mort in timp record. ia un sfat de la un om de 24 de ani caruia i s-a spart casca in 2 pe cap de la un accident produs de un ratat cu masina. urmand 3 operatii la o mana cu paralizie permanenta pe pumnul stang si o hemi-pareza pe piciorul stang. si nu aveam motor de viteza

| availablehandyman explică (pentru JohnnyBi):

Fie care cu pasiunea lui frate! happy decat sa astepti moartea, mai bine infrant-o big grin

| JohnnyBi a răspuns (pentru availablehandyman):

Jura-te. inainte sa ma fac acordeon cu mobra si eu gandeam la fel. acum ma uit la mana mea, faptul ca nu o pot misca si nu e vina mea crezi ca ma face sa ma simt mai bine? intra un prost in tine si tu suferi. va trebui sa fac ani de recuperare in speranta ca voi misca o mana din nou. si asta la 24 de ani. ca un ratat nu s-a uitat in oglinda cand a plecat de pe loc.

inceteaza cu prostiile. preferam sa mor decat sa raman ciung X ani de zile, dar viata nu iti da ce meriti, nici ce doresti. iti iei motor, te faci praf cu el (fie vina ta, fie a altora) si parintii tai vor plati operatii, recuperari, etc. si 1000 euro cat dai pe motor va fi nimic. eu am dat 2800 euro pe mobra, am dat pe recuperari, operatii si alte proceduri peste 8000. si mai am muuuult. pana iti da asigurarea (daca e vina altora si tu esti victima) banii inapoi te ia dracul, te aduce inapoi si te mai ia de 10 ori.

tu crezi ca eu nu vreau inapoi pe 2 roti? dar cu 1 mana functionala ce mai fac?

| availablehandyman explică (pentru JohnnyBi):

Frate si eu am cazut cu motor, dar am cazut la marginea padurii, cu un ktm de 400cc, si mi-am sucit picior-ul invers, cu toate astea nu mi-a murit pasiunea de a conduce, si nimic nu poate sa ma dea inapoi... cand mi se pune pata pe ceva asa ramane

| AliLina2 a răspuns:

In primul rand "chinezaria"pe care o recomand este mai mult decat buna..suzuki,yamaha,honda ce *** sunt? sunt tot asiatice(fie ca sunt in korea, japonia, etc.tot asiatice sunt..necultivatule..si in al doilea rand vorbeste in rasa ta frumos..sa iti ramana tie bani de inmormantare!