| danandrei123 a întrebat:

Ce motor se potriveste pe un scuter first bike express? ma refer la motoare marci mai cunoscute: yamaha piaggio honda etc

6 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Nu poti schimba tot motorul.Niciun motor nu se potriveste pe scuterele chinezesti in afara de 139qmb/qma. Poti schimba doar setul motor(cilindru, piston, segmenti, chiuloasa). Daca vrei ceva de calitate ia un naraku de 72cc(430lei)sau tot un naraku de 80cc(530lei.Daca schimbi setul trebuie sa schimbi si multe lucruri la transmisie.Eu iti zic sa nu bagi bani in scutere chinezesti...schimbi una se strica alta

| bunelutu a răspuns:

Depinde si ce buget ai
Bmw, Kawasaki, yamaha, honda asteas cele mai bune

| danandrei123 explică (pentru bunelutu):

Pe mine ma intereseaza sa se potriveasca pe cadrul original al scuterului...

| danandrei123 explică (pentru bunelutu):

Pe mine ma intereseza sa se potriveasca pe cadrul original al scuterului, bmw nu se potriveste in niciun caz

| nikutrofin777 a răspuns:

Poate merge honda, sau suzuku gtx 750

| ombladon a răspuns (pentru nikutrofin777):

Tu ori esti batut in cap, ori nu stii cum arata first bike express...