| Anonim3195 a întrebat:

Am o intrebare. La un scuter acolo la curea este ca o elice adica asta http://www.motor-bike.ro/......-YAMAHA-50 numai ca al meu e Piaggio...am desfacut acolo pentru ca auzeam un sunet ciudat ca si cand se ating 2 fiare. Si cand colo "elicea" asta are un pic de joc nu e fixa si cand e pornit aia face zgomot pentru ca vibreaza in timp ce merg cu viteza nu. Se poate fixa? Poate sa se strice ceva? astept pareri...:|

Răspuns Câştigător
| popavlm a răspuns:

Incearca sa mai strangi piulita de la variator. daca tot are joc trebuie data jos si pusa o saina care sa aiba exteriorul cat axul pe care calca cureaua. acolo nu trebuie sa existe niciun pic de joc. uita-te si la steluta de acolo sa nu-si fi facut joc caci altfel o sa pui alt variator... bafta