| alexandru921994 a întrebat:

Ce parere aveti de marca ALFA ROMEO? se merita cumparata? din cate am auzit este cam proasta. cam pana la cati km duce?

Răspuns Câştigător
| shaban a răspuns:

Alfa lui stefan merge o zi si sta un an! nu merita se strica mai mereu, si pedeasupra sun scumpe si piesele!

6 răspunsuri:
| Solovey a răspuns:

Haha BMW ala consuma cit 2 Alfa romeo cei drept alfa nu are prea mult prestigiu dar e buncica eu totu iti reomand honda civic sedan aia chiar consuma putin.Si e la [retul unei alfa romeo dar e mai trainica si de mai prestigiu firma

| subfocus a răspuns:

Depinde cati ani ai ce vrei sa faci cu ea si astea. sfatul meu e sa te duci cand vrei sa o cumperi sa o iei la o tura. iti zic eu daca te urci in alfa nu te mai dai jos din ea. e facuta sa iti dea satisfactie. favorita mea e 147. full piele climatronic 10 airbaguri.

| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

Am avut o Alfa Romeo166 2.4 jtd. Nu am luat-o noua. La inceput a fost ok nu avea nici multi km full electric comfort spaţiu. Am băgat motorina dar nu din statie imi aducea un var. Dupa vreo 2 luni dupa ce am băgat asa cu viteza a6a mergeam cu 140 maxim. Varul meu a bagat in masina lui (golf 5) de vreo3ani si nu are nimic. Şi pe deasupra sunt piesele scumpe. Cand am luat-o mergeam si cu 240. Nu iti recomand alfa

| Maximan a răspuns:

Un alfa romeo iti aduce un mai mare gol in buzunare. Daca iti ei un BMW, economisesti cam 1000-3000 de euro.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maximan):

Deci luand un bmw, tu afirmi ca ar economisi? laughing laughing cat habar ai tu de masini! daca e sa iti iei o masina noua, si sa alegi intre un alfa si un bmw, fa cum zice maxi, daca tot vrei sa ai consumul mai mare, si sa "economisesti" laughing! alfa e o masina comuna tuturor, e maleabila, rezistenta, si duce, crede'ma, o spun din propria experienta! ador, recunosc bmw'urile, dar decat sa fiu ipocrit, iti recomand alfa. costa mai putin ( atat ca noua cat si ca de mana a 2'a) si duce si ea, multa vreme! e decizia ta!

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum depinde unde merge omul, daca are BMW si merge doar la munca si la cumparaturi (chiar daca e pe benzina masina) consuma putin, si nu intra in gropi ca taranul merge linistit masina ii tine o viata intreaga fara probleme, numai ca depinde de buzunarul fiecaruia ce-si permite.