| BuLaNNNeL a întrebat:

Ce parere aveti de Mazda 3? Fiabilitate, rezistenta, confort pentru oras si călătorii mai lungi. 2007-2009.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O masina excelenta pentru oras!

| Akimakim0707 a răspuns:

O mașina buna, pentru oraș, dar nu la fel de buna precum un Golf, din 3 motive:
- Golful e mult mai fiabil, la partea electrică și mecanica
- Se găsesc piese mai ușor și mai ieftin pentru Golf
- Consum puțin mai bun pe Golf
Iar Vw bate Mazda la capitolul design, însă dacă nu ti așa de mult la cele enumerate mai sus, o Mazda 3 din 2007-2008 e buna pentru tine

| BuLaNNNeL explică (pentru Akimakim0707):

Dar drumuri lungi? 1-2 000 km? (Rar)

| Akimakim0707 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

To Golful, după părerea mea e mai bun, flerul in care sta pe drum e mai plăcut, am fost și cu Mazda și cu Golf (Mazda 3) din București la Timișoara, drum întins, acum vreo 10-11 luni și tot ce pot sa spun ca faptul ca este foarte foarte rigida, simțeai totul din exterior, iar la gropi sau speedbumperuri simțeai ca se articulează mai mult din caroserie, nu stiu cum sa explic mai bine, ca poate nu m-ai înțeles, însă la Golf e alta traeaba, merge mult mai lin și e o senzație mai de confort la interior, plus ca in Depășiri, VW bate Mazda, iar din punct de vedete al antifonatii, la fel, VW e peste Mazda