| Ensiferum a întrebat:

Ce parere aveti despre Volvo xc90 d5 2007-2010? Nu ma refer la design, pret intretinere, ma refer la rezistenta, fiabilitate, eventuale defecte frecvente etc.

1 răspuns:
| AdiZNoni a răspuns:

Ca rezistență e de nota 100. Volvo fac cele mai bune și durabile mașini. Ca fiabilitate, sunt destul de scumpe piesele și manopera. Dar dacă nimerești o mașină întreținută, nu ar trebui să te doară capul cu reparații majore. Eventual doar consumabile.

Defectele cele mai frecvente ar fi uzura mai rapidă a anvelopelor și probleme generale legate de transmisie, care pot fi destul de costisitoare.