| Ionut12437 a întrebat:

Ce părere aveți de mazda 6 2. 0diesel 120 de cai? Ce probleme comune are? Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu am o parere buna despre Mazda, mi se par niste ruginituri fara nimic special.
O vreme au folosit platforme de Ford, dar cu tabla si interior la un nivel mult mai slab decat Ford.
Rezumat, daca vrei ceva bun si ieftin, iei Focus, ca au preturi foarte mici. Cu siguranta este net superior Mazdei.
Plus ca la Ford gasesti piese si mecanici pe toate drumurile, pe cand Mazda e la fel de rara precum Dacia 1310.

| DonMoldo a răspuns:

Am avut si eu o mazda 6 cutia manuala in 5 trepte are tendinta de a se bloca in treapta 5 ideal ar fi sa iei versiunea cu 6 trepte. EGR infundat si uzura prematura a volantei si ambreiajului. Vrei ceva economic si diesel? Ia-ti un Passat