| Anonomul11 a întrebat:

Ce părere aveți de Nissan quasquai 2010-2013? Și ce motoare sunt fiabile pentru ele?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Sunt masini ok, nu cele mai fiabile, nu cele mai rele. Cred ca conteaza mai mult cum au fost intretinute de vechiul proprietar. Ca motoare, cele pe benzina sunt simple si fiabile iar cele diesel sunt reusite dar merita doar daca conduci mult in exterior fiindca toate au DPF. Eu probabil as lua un 1.5 DCI sau 1.6 MPI (daca nu vrei sportivitate) fiindca sunt motoare ce sunt puse pe multe masini in Romania si sunt multi mecanici ce il cunosc bine. Bafta!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant sigur ca rezista la gropile din A1 spre CT

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt motoarele de la Renault. Deci stau bine la fiabilitate

| Mihaita2002 a răspuns:

Este o masina ok, dar nu excelează deloc in offroad

| Mihaita2002 a răspuns:

Eu iti recomand un 2.0 dci, 150CP