| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de Opel Astra J 1.7 CDTI la 125 cp sau 2.0 la 160 cp?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Motorul 1.7 e mai ok, e dezvoltat din primul 1.7 TD, in colaborare cu Isuzu, deci a trecut prin mai multe teste si imbunatatiri decat 2.0 CDTI, care a aparut doar de cativa ani, cu probleme.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| NeaNicu78 a răspuns:

Fără doar și poate 1, 7cdti mult mai fiabil și acel motor din 2000 este același motor actual doar ca mai evoluat (euro 5, euro 6)iar cel de 2 litri este împrumutat de la Fiat, cred ca am spus tot, oricum tot ce e peste anul 2008(cu indulgenta) sunt făcută sa bagi bani după 100000km, dar cum ți-e și norocul, bafta și sa auzim numai de bine.
PS: Motorul de 1, 7 este motor Isuzu.

| Laur014 a răspuns (pentru NeaNicu78):

Am inteles, multumesc mult de raspuns!

| 07gabriel07 a răspuns:

Opel= probleme electrice