| Frank51 a întrebat:

Ce parere aveti de uleiul de motor Ravenol?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai bine pune Shell sau Castrol sau Mobil

uite aici:
http://www.celmaibuntop.ro/......etic-0010/

| Frank51 explică (pentru sierra1):

Sa inteleg ca nu ai folosit Ravenol.

| sierra1 a răspuns:

Tu bagă in mașina ta ce vrei, ai cerut o părere, o ai.
Mai vezi și aici:
https://www.thetoptens.com/best-motor-oil-brands/

| Frank51 explică (pentru sierra1):

Mersi pentru parere, dar era mult mai ok sa fi folosit acest ulei ca sa fie mai concludent.

Eu am luat acest ulei dupa lungi cautari pe internet. Cica are doar un sediu in Germania si fiecare bidon este unic are inscriptionat pe el un cod verificabil, deci mai putine sanse sa fie contrafacut. La castrol poate am avut eu ghinion dar nu m-au dat pe spate.

| sierra1 a răspuns (pentru Frank51):

Repet: bagi in mașină ce vrei tu (e un mod in care tu o respecti).
O concluzie OBIECTIVA o să ai după un număr de km de utilizat același ulei și apoi să te intrebi ce ar fi fost dacă aș fi folosit cutare sau cutare brand.

Dacă deja ai luat uleiul, asta e! - să-l folosești sănătos