| emoboy a întrebat:

Ce parere aveti depre uleiul John Deere Plus 50 II 15w40? Cat costa litrul? Este bun pentru un automobil normal cu motor diesel mai mic? Funda pentru cine spune macar o parere.

1 răspuns:
| Meganos a răspuns:

Plus II-50 este recomandat pentru patru timpi natural aspirat, turbo şi supraalimentate motoare diesel cu filtru de particule diesel (DPF), catalizatori de oxidare diesel (DOC), şi recircularea gazelor de eşapament (EGR). Exemple de aplicaţii include vehiculele care necesită CJ-4 ulei, grele off-road echipamente, camioane pe şosea, motoare marine, motoare de gaze naturale, camionete, şi automobile.