| Denes_Dani_2000 a întrebat:

Ce parere aveti de un passat an 1998 motor 1.6 benzina 101 cai, 900 de euro? Sunt incepator ....consuma mult etc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mașina de 21 ani... Mi se pare o gaura negra care va manca o groaza de bani

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Consuma destul, e motorul SR (euro 2, puternic dar deloc economic).
Confortul e in șanț cu scaunele alea, iar suspensia e foarte aiurea (scumpa).
Daca pare ok ia-o, dar sa stii ca e doar o caruta veche.
Mai bine iesi cu un Opel Astra 1.6 sau Ford Focus.
Sau chiar un Opel Vectra 1.6, e mult mai buna la casa omului decat șurile alea de Passat b5, care iti rup spatele si te poarta dintr-o problema intr-alta.

| Panamax a răspuns:

Depinde cum a fost intretinuta.
Daca a avut ulei bun la timp faci milionul de km fara sa desfaci motorul.
Ideea este sa nu-l fi facut deja si sa aiba km dati inapoila 160.000.
Multi au luat teapa asa si au o parere proasta despre. VW.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti recomand masina asta! Nu e deloc sigura si e veche rau si nu e ideala pentru incepatori