| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de VW passat b6 benzina? Este buna ca masina de incepator?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cam măricică spre imensă dar nu te poți... in plăcerea omului

| Frank51 a răspuns:

Nu exista o anume masina de incepatori, fiecare incepator este diferit si are alta mentalitate. Prima mea masina a fost cea de la avatar, pentru ca am vrut eu musai sa am spatiu, masina foarte mare si relativ greu de condus si parcat. Acel passat este decent, nu are costuri foarte mari de intretinere(relativ medii), dar fi atent de unde cumperi si neaparat un test amanuntit in service.

| Panamax a răspuns:

Cauta un Golf GTI benzina.Este masina pentru baieti destepti, cocalarii s-au inghesuit toti la tractorase diesel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prima data conduci ceva ieftin si mic, te inveti cum sta treaba si pe urma iei masini bune

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Pai nu pot spune ca e rea dar cred ca singurele motoare ce au logica pentru un incepator sunt cele de 1.6 MPI sau 1.6 FSI, care sunt cam mici pentru asemenea caroserie. Personal Passat as lua doar diesel ceea ce nu e recomandat pentru un incepator. Eu iti recomand sa te uiti dupa un VW Jetta 1.6 MPI ce dupa mine e mai potrivita pentru un incepator. Nu zic ca Passat e rea, dar eu o asemenea masina o vad utila doar pentru o familie. Eu sunt la a treia masina de cand am carnetul ( Seat Exeo ce e mare cat un Passat) si chiar nu ma avantajeaza deloc marimea fiindca in 95% din cazuri sunt singur sau maxim inca un pasager. Bafta!