| unnnamed a întrebat:

Ce parere aveti despre benzile cu led? Cele care se leaga la pozitie.Ma refer la cele ce se afla in benzile acelea de cauciuc si din cate stiu sunt si impermeabile.Caut ceva pentru un Peugeot 207.Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca parere: daca vrei sa le pui pe exterior, e cocalareala, a trecut epoca 'NFS'. In interior mai merg puse, eu am puse la pedale si sub scaune, imi plac, si multi si-au pus.
In benzi sunt led-uri SMD, adica niste leduri foarte puternice. Atentie insa ca nu toate sunt impermeabile, doar cele invelite in cauciuc rezista la umezeala.