| deyutz95 a întrebat:

Ce parere aveti despre chevrolet cruze 1.6 benzina? Consum, fiabilitate, siguranta

1 răspuns:
| Alexandrionelu a răspuns:

Cumnata mea are un Cruze din 2014 1.3 diesel și nu a avut nici un fel de probleme cu el.
Am condus-o și eu și e mai mult o mașina de oraș, arata bine, merge bine dar la drum lung devine obositoare. Calitatea materialelor și confortul sunt medii, peste ceea ce găsești în Logan, dar sub un golf 6, de exemplu. Siguranța nu i-am testat-o happy, dar tabla e foarte subțire, se simte la mana. Costurile de întreținere sunt destul de mici. Pentru diesel și consumul este foarte mic, la benzina nu știu. Portbagaj mic.
Per ansamblu o mașină medie, în același segment de piață și de pret te poți uita și la Renault Clio, Mazda 3, Opel Astra.
Succes!