| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Cielo? E mai bun decat Loganul?

Răspuns Câştigător
| GieNuKa a răspuns:

Mda...cu toate ca sunt fata sunt sigura ca cielo e mai bun decat loganul (taikmiu e mecanik)cielo e mult mai usor de intretinut...sh in plus loganul ii najpa; p big grin

8 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Consum mai mic la benzina, piesele mai ieftine? Cum puteti spune asa ceva? Ati mers intr-un cielo? Nici in Off road Logan-ul nu mananca la fel ca Cielo, trebuie sa ai cisterna dupa tine, in Bucuresti ia si 13 la suta. Eu as alege Logan, piese mai scumpe este adevarat dar mult mai fiabile, una este sa dai 36 de lei pe un bloc de lumini cum zicea cineva la Logan dar sa te tina 10 ani si alta sa dai 27 dar sa te tina 3 ani. Faceti un calcul cum este mai rentabil. Din ce am avut la firma pana acum (Ma refer in service nu masinile firmei) la cielo timonerie proasta, simeringuri zob se uzeaza repede si pierzi ba ulei, ba nu stiu ce, viteza de varf tot pe acolo daca dai limitatorul jos la un logan, telescoapele de cielo sunt la fel de bune ca cele de la haionul de la bortbagaj de la logan, pe cielo tremura toate plasticele in interior de parca mergi in off road, partea electrica are probleme in timp. Nu as alege Cielo nici o-data. Logan-ul a fost o masina facuta de Romania si pentru Romania (Nu de Renault, de un inginer roman de la Renault).

| rossi46 a răspuns:

Consum mai mic de ce? De apa in radiator poate. Daewoo-urile sunt dezastruoase la consum, inclusiv Matiz si Tico si nici la piese nu sunt asa ieftine pe cat se spune pe aici!

| baru a răspuns:

Sall. Din punctul meu de vedere, as alege Cielo. Consum mai mic la benzina, piesele mai ieftine, cu mult mai ieftine, iar ca si aspect, cred ca arata mai bine. Este o masina mai comoda tuturor mecanicilor. Pa! Numai un exemplu: Un bloc de lumini la Logan costa 3, 600, iar la Cielo, 27, lei. Pa!

| heddy10 a răspuns:

Ms.

| al3utzu a răspuns:

Eu incerc sa te ajut, incepand prin a iti spune ca am avut logan nou(l-am tinut doar in 2009) la care schimbam cate ceva din saptamana in saptamana iar tata avea cielo din 1996 si pentru. reparatii dadea in jur de 100 de lei pe an iar eu dadeam in jur de 400 lei pe LUNA.Dar intr-adevar loganul meu pe motorina consuma 7-8% iar cieloul tatei consuma 11-12% si pe benzina si pe gaz.Dar daca pui in balanta mai bine un consum mai mare decat bani pe piese mai multi.In cele din urma mi-am cumparat un cielo.

| theeminemshow a răspuns:

GienuKa daca nu te superi, ce repara tatal tau, masini de jucarie sau face nasini din cuburi lego?

| marishkanu18 a răspuns:

Salut... dupa parerea mea loganul e net superior fata de cielo si mda sunt de acord cu GieNuKa piesele de cielo sunt mai ieftine dar cielo se si strica de mai multe ori decat loganul, in plus loganurile sunt masini mai noi cu motot 100% by renault deci calitatea e cu siguranta mai buna decat cea de la cielo. Si loganul mai are modelul benzinar 1.6 16v care are 105 cai, cai pe care cielo nu ia avut niciodata ma refer la un cielo stock

| MaDuTzU_2301 a răspuns:

Nu ...eu cred ca loganul e mai bun :-p