| denisTiky a întrebat:

Ce parere aveti despre kiturile de inaltare, da nu alea complete cu arcuri si telescoape...Acele cercuri din poliuretan care se pun deasupra pe arc. Care ar fi cele mai mari probleme ale lor?
As vrea sa le pun un kit +5 pe un nissan patrol y60 scurt, pot exista riscuri? Tineti cont de greutatea si dimensiunea masinii.

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Creșterea consumului de combustibil, o instabilitate crescută, o suspensie rigidă.
Trebuie circulat cu o viteză mică în curbe ținând cont că punctul de răsturnare devine mai mic, decât standard.
Iar, dacă nu mergeți preponderent în teren accidentat nu merită.
O investiție în plus pentru o suspensie pneumatică ar fi de folos.