| mgtow a întrebat:

Aveti curaj sa mai aveti copil tinand cont cate tampenii se petrec in tara? Sau doriti sa va mutati in alta tara mai linistita unde nu exista riscuri mari ca cel mic sa aiba probleme?

Răspuns Câştigător
| LaraClarice a răspuns:

Eu nu as vrea sa îmi educ copiii in tara asta și în niciun caz sa mai aduc un alt bebeluș pe lume, in tara asta, cu spitalele ei infecte și pline de asistentr care vor mita și doctori care nu știu să citească o ecografie.

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Așa săracă cum este, cu situația politica si economica pe care o cunoaștem, cu guvernările nefericite pe care le avem de 30 de ani (sau poate chiar 70), cu toate ca suntem departe de ce ar trebui sa fie, in Romania nu s-a trăit niciodată atât de bine ca in ziua de astăzi. Si e valabil si pentru restul Europei.
Rugati-i pe părinții si pe bunicii voștri sa va povesteasca din copilăria lor.

| mgtow explică (pentru regis):

Am vazut documentarul cu ceausescu si mi-a placut era totul curat & ordonat dar exista problema tipica cu mancarea si restrictia la curent/tv acolo a gresit mult.

| regis a răspuns (pentru mgtow):

Au existat lucruri bune si lucruri rele, la fel ca si acum. Dar repet, niciodată nivelul mediu de trai nu a fost atât de ridicat.
Noi ne stresam sa alegem diagonala la TV, motorizarea optima la mașină sau tara in care sa ne facem concediul. Dar sa recunoaștem, bunicii noștri își doreau sa aibă o a doua cămașă sau pingele noi la pantofi...
Daca acum nu e o perioada buna pentru a creste un copil, când a fost? In anii 30? După război? In evul mediu?

| mgtow explică (pentru regis):

Sant de parere ca un salariu de 400€ pentru o mama singura nu e suficient sa stea cu cel mic, multi divorteaza fie din motive financiare sau din cauza ca o bate el.

| regis a răspuns (pentru mgtow):

Mamele singure ar trebui sa fie excepții. Copiii se fac si se cresc de obicei in doi.

| sofisis a răspuns:

Am deja si mai vreau unul. Si nu, nu plec din tara. Cel putin nu in viitorul apropiat

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu? Nici de gând! Nu mă văd eu mamă nici într-un miliard de ani! laughing Nu sunt atât de responsabilă.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu vreau copii. happy

| mgtow explică (pentru MademoiselleCosmina):

Nici salariile nu sant suficiente pentru a oferi conditii unui copil. Alta e sa fie din familie bogata. Dar uite ca lumea prefera sa traga greul dupa ei stres necaz si se varsa pe cei mici. Atunci dc le da viata daca nu sant in stare? Ciudati romanii astia, alta era sa mearga la 1000€ salariu fiecare 2000€ in casa se bagau in rate la locuinta si traiau bine cu copil si caine daca era.