| Aalexander a întrebat:

Ce parere aveti despre masinile cu volan pe dreapta?
Pe mine ma calca pe nervi.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prostie, trebuie sa te reobisnuiesti cu vitezele pentru ca se baga invers si englejii conduc pe stanga cand merg inainte si dreapta inapoi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu sunt masini cumparare din UK la preturi mult mai mici in restul Europei. Nu am nimic cu ele atat timp cat nu le conduc. Nu volanul pe dreapta e problema ci soferul. Daca stii intr-adevar ce faci la volan are mai putin importanta ce masina conduci

| OnuOnulică a răspuns:

Salut.
Mie nu imi place.

| relian a răspuns:

Normal ca te deranjeaza pentru ca esti obisnuti cu astea cu volan pe stinga.Dar nu vad care e problema ca masinile alea merge in alte tari nu in romania.Bine daca mergi in Anglia, cipru, india, afirca de sud da iti si este teama sa conduci o masina asa daca nu ai mai condus.Adevarul este ca atunci cind esti invatat cu masinile noastre si te urci pentru prima oara in aia nu mai ai aceleasi reflexe, nu mai stii exact sa apreciezi cum faci de obicei.Dar daca te obisnuiesti trece.Insa eu nu as acdepta pe strazi masinile astea.Sa memarga acolo unde se conduce pe stinga ca de aia sint facute cu volan pe dreapta.Sa conduci o masina cu volan pe dreapta pe strada cu circulatie tot pe dreapta e aiurea, leagea n-ar trebuie sa le permita.Dar asta e.Mersul asta pe stinga cu volan pe dreapta este antic asa se mergea prima oara cind au facut oamenii masini.La inceput volanul era pe dreapta, pentru ca si birjarul la trasura tot pe dreapta sta si conducea si aia a fost chestia.Si cum englezii sint niste idioti in viata si conservatori asa au lasat chiar daca toata lumea sa schimbat.Asa sint ei mai caposi masoara cu pasu si asa mai departe.Nu ar trebuie primiti sa iasa de la ei din tara uite asa.Sa stea acolo daca nu se aliniaza majoritatii.Si aici este vorba ca cel mai bine si usor se conduce asa cum o fac majoroitatea pe dreapta si cu volanul in stinga.

| Sofer a răspuns:

Am o parere foarte proasta despre masinile cu volan pe dreapta, nici nu pot conduce pentru ca sunt stangaci laughing

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Au un model interesant, dragut! Dar te incurca-n trafic si abia atunci o sa devina foarte enervant!

| FabianelSHAF a răspuns:

Pe mine ma enerveaza pentru ca nu ai cum sa depasesti ca nu vezi in fata.

| FabianelSHAF a răspuns:

Un om din Oras a facut accident cu masina mai de mult.Nu a vazut in fata si sa ciocnit.

| TazHD a răspuns:

Si pe mine deoarece cei incepatori care isi cumpara asemenea masini se incurca in gtrafic si sunt enervanti!