| Patrick20061997 a întrebat:

Se conduc greu mașinile cu volan pe dreapta?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i greu deloc!
Am sofat ani multi in Romania inainte sa ma mut defintiv in Australia, unde am sofat din prima zi cand am sosit, cu usurinta, fiindca reflexele unui sofer experimentat sunt acolo si este usor sa schimbi directia, fiind similar cu vorbitul unei limbi straine. Cand esti in tara vorbesti romaneste, cand mergi in occident, schimbi automat pe engleza.
Sofatul nu se uita, iar daca esti atent si focusat pe drum, atunci nu ai de de sa-ti faci probleme fiindca reflexele te ajuta sa reactionezi. Evident, trebuei sa stiiLegislatia tarii respective, pentru a nu intra in bucluc sau face accidente.

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cred ca se referea daca se conduc greu in Romania...

| Violleta2022 a răspuns (pentru DuckDodgers0):

In Romania nu mai este permis sa sofezi masini cu volan pe stanga. asadar, interpretarea ta nu face sens.
Cred ca se referea la o plecare in Anglia, Africa sau Australia, unde se sofeaza pe stanga.

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Pana te obișnuiești. La depășiri o sa fie mai nasol dacă întâlnești tir în fața.

| Numee a răspuns:

Nu chiar, doar ca o sa iti ia cateva zile sa te obisnuiesti!
Bafta!