| Nasturica_Catalin_1997 a întrebat:

Se mai pot înscrie mașinile cu volan pe dreapta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata se pot inmatricula, ce o sa fie pe viitor n-avem de unde sti.

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pana va iesi Anglia din UE da, se vor putea inmatricula in continuare.
Dupa iesirea Angliei din UE, ne asteptam sa nu se mai poata inmatricula masinile care provin din aceasta tara.

Răspuns utilizator avertizat
| OldSoul a răspuns (pentru Gaard_Soren_1973):

Ba are. Dacă o mașină a fost înmatriculată deja în UE, România e obligata sa o înmatriculeze fără alte obiecțiuni. (Taxa auto de exemplu, de fiecare data UE a declarat-o ilegala pentru mașinile aduse din comunitate).
Tu dacă aduci o mașină din SUA, deja ai probleme în plus decât dacă mașina ar fi din Europa.
Și anune 1 Vama care trebuie plătită. 2.Modificarea sistemului de iluminare.
Asa va fi și cu Anglia, vei fi obligat sa schimbi bordul.

| Codrinn69 a răspuns:

Da, deocamdata.

| NumeleDeUtilizatorTrebuieSaNuDepas a răspuns:

Aoleu, am uitat chiar