| Anonimaaaxgar a întrebat:

Ce părere aveți despre o femeie care este mecanic auto?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bravo ei. Bine ca nu fura.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Susțin egalitate între femei și barbati

| NLS a răspuns:

Imi plac la culme femeile care au si altceva in cap decat moda, gatit, telenovele, barfe...
Iar pentru cele care activeaza in meserii (prin traditie) "barbatesti", de exemplu: soferita de camion sau autobuz, inginer constructor, mecanic auto, depanator electronice, inginer proiectant sau desenator tehnic, etc : jos palaria!

| Lioana a răspuns:

Tu iti faci pareri despre oameni pe baza meseriei pe care o au? E o meserie ca oricare alta. Unde scrie ca numai barbatii o pot practica? Munca innobilileaza pe om in orice domeniu.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Una foarte buna. Sunt putine femei in meseria asta.

| Justme1997 a răspuns:

Bravo ei, meserie onorabilă.

| teo530 a răspuns:

Nu este o meserie josnica sau unde femeile nu au ce cauta, sunt foarte multe femei mecanice. Daca esti un mecanic bun indiferent de sex poti castiga si 3 mii de lei sau mai mult. Daca iti place meseria si te vezi in viitor intr-un final proprietar de atelier auto alege cu incredere aceasta meserie.

| andreia67 a răspuns (pentru teo530):

De acord cu ce ai spus minus faptul ca sunt multe femei mecanic. De fapt sunt foarte putine, eu nu am intalnit personal niciuna in vreun service, doar pe postul de receptioner am intalnit.