| isabella_1263 a întrebat:

Ce parere aveti despre barbatii care lovesc o femeie?

Răspuns Câştigător
| CybeRAthlete a răspuns:

Mie ca barbat mi se pare injositor sa dau intr'o femeie. Fara suparare fetelor, dar exceptand campioanele la karate, jujitu si nebunii din astea, majoritatea nu aveti forta necesara fizica ma refer de a face fata.
Este injositor pentru barbat in primul rand inuman si neadecvat in civilizatia secolului 21.
bafta

24 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prost crescuti si necivilizati! Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Niste lasi, dar nici femeia nu ar trebui sa dea in barbat oricum asta e natura

| alessia5158 a răspuns:

Neputincosi! au doar argumentul pumnului!

| Barajag a răspuns:

Nu se numesc barbati, ci niste brute, niste insensibili, nu merita sa fie respectatihappy

| YourDailyApple a răspuns:

Nu prea vad ce relevanta are sexul...
In general am o parere proasta despre persoanele violente indiferent de sex, si aici includ si femeile care dau o palma nejustificata unui barbat si au impresia ca pot scapa cu asta datorita faptului ca nu sunt purtatoare de penis.

| aliyna a răspuns:

Acea persoana nu se poate numi OM.

| Roby67 a răspuns:

Le-as dori numai 10 minute in mainile mele ca sa invete ce inseamna sa te bata cineva.

| Cretzule a răspuns:

Niste lasi care nu se pot bate cu oameni de calibrul lor

| SlowLikeSnow a răspuns:

NNumai LASIi sau in fete! cel putin asta cred eu.

| Crisstina a răspuns:

Cei care dau in femei nu se pot numi barbati! se numesc lasi.

| byoana a răspuns:

Am citit toate raspunsurile si toti care a-ti raspuns i-ati jignit in fel si chip pe acesti barbati care isi bat nevestele, dar v-ati gandit oare dc le bate? si ele sunt cu gura mare si unele chiar si dau in barbati. Ele nu se gandesc ca un barbat are de doua ori puterea lor si daca ei le intoarce favorul si baiatul e mai nebun ajunge direct la spital.Eu personal nu sunt de acord cu violenta unama, dar de multe ori femeia e de vina, ca il scoate din rabdari pe barbat.

Fetelor sfatul meu este uramtorul-NU ENERVATI BARBATI, NU STRIGATI LA EI, NU-I LOVITI!

| AdelinaC a răspuns:

Unde nu e bun simt nici Dumnezeu nu cere si in plus fiecare om face ce il duce capul.

| pauladrian a răspuns:

Tot timpul se exagereaza pe acest subiect. Un barbat fara caracter loveste o femeie.

| keytao a răspuns:

In general pe cei care nu-i duce capul (nu gindesc) folosesc aceasta metoda (bataia), deci nu pot fi inclusi in rindul oamenilor sint doar niste animale cu chip de om, caci doar animalele procedeaza asa, niste dementi, ar trebui niste legi mai aspre pentru asfel de persoane

| KisaTheCute a răspuns:

Bună!

Nişte creaturi adoptate de la fabrica de pufuleti. Nu se pot lega de cineva de statutul lor, de cineva din " rasa " lor. Pur şi simplu niste experimente frustrate care nu pot da intr-un bărbat. Fricoşilor! Aruncaţi-vă de pe bloc!

Pa, pa!

| g3orgiana16 a răspuns:

Ala care da intr-o fata nu are ce sa caute intr-o societate:-plove struck

| isabella_1263 explică:

Byoana, serios acum, asta e o scuza de femeie abuzata (nu te supara) dar asa spun toate femeile. da, poate si femeia are vina ei, dar puterea unui barbat nu se compara cu puterea unei femei. am vazut multe femei care dintr-o palma data de barbat au ajuns in spital cu grave afectiuni.

| isabella_1263 explică:

Nu, daca nu vrei sa stai langa o mahalagioaica sau needucata sau etc nu stai, asta nu inseamna ca trebuie sa dai in eastraight face pleci mai departe si-ti vezi de treaba...atat o duce capu atat facestraight face

| gabytza387 a răspuns:

Parere proasta... da ce noi fetele suntem animalele lor n-am inteless

| Nu a răspuns:

Despre cei care lovesc o femeie sunt niste retardati mintali.
Insa cei care lovesc penalele... bravo lor.
Eu zic sincer, nu mi-e rusine sa lovesc daca am un motiv intemeiat. Prin a lovi sa se inteleaga ca e o palma, iar motiv intemeiat inseamna comportament de mahala. Hai sa fim seriosi ca nu sunteti nici voi sfinte mereu si cateodata meritati una peste ochi, ca mai si "abuzati" de respectul unora pentru acest principiuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste dobitoci, care daca lovesc o femeie se cred smecheri dar de fapt sunt niste porci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste oameni slabi, clar. Isi impun "barbatia" prin violenta in fata femeilor. Daca ar exista educatia si respectul, nu s-ar mai intampla asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarati barbati. poetul spune; pe femeie sa n-o atingi, nici cu o floare.in rest poti sa dai cu ce vrei.cu parul cu pumnul, cu lopata. da cu floarea sa nu o atingi ca e jale, se enerveaza.

| chandnisharma a răspuns:

Cred ca sunt niste persoane care nu au control asupra propriei persoane iar o persoana care nu se pot controla pe sine insasi nu poate controla nimic in lumea asta...deci in concluzie sunt niste animale deoarece asta e ceea ce ne diferentiaza de animale: autocontrolul si inteligenta iar prin gestul asta demonstrezi ca nu detii aceste doua calitati.