| tiby_5575 a întrebat:

Ce parere aveti despre pretul de: 2200 euro, pentru Ford Fiesta mk5 din 2001, motor de 1.3 pe benzina, inmatriculata in Ro de 2 ani, 137000 de km, fara rugina, stare tehnica buna, distributie pe lant, dotari: servo, abs, 4 airgaburi, inchidere centralizata cu 2 chei pe telecomanda. Merita la pretul asta sau nu?

9 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cam astea sunt preturile la acest tip de masina, daca tie iti place si doresti sa o cumperi, pentru mai multa siguranta, mergi la un service si fai o verificare, motor, caruserie, directie.

| covexrobu a răspuns:

Da. Asta daca nu a fost lovita niciodata sau daca a fost lovit sa nu aiba sasiul si caroseria strambate. Si in momentul in care cumperi masina sa te uiti sa nu aiba motorul curat pe exterior adica spalat. Ca daca este prea curat sub capota este semn ca iti ascunde o scurgere de ulei de la motor. Si nu merita sa cumperi o astfel de masina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 2000 E bunawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai precizat clar tipul motorului...
Pretul este suspect, probabil ca masina ascunde ceva bube.
Consumul nu este asa cum spune cineva pe aici. In functie de motor dar si de stilul tau. Consumul in oras incepe de la 9 ( noua )% si poate ajunge la 11%.
Iti spun asta deoarece stiu, am mers cu toate tipurile de ford si numai masini noi!
Daca ai dubii sau intrebari suplimentare, te inscri pe club FORD, intri la sectiunea fiesta mk5 si citesti acolo sau pui tu intrebari!
Si totusi este o masina buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are motor de 1250 benzina o sa te ingrozesti cit consuma cind te dai la ea, eu detin o fiesta din 2008 si am pus gpl ca nu se putea cu consumul in rest e ok

| zxsds a răspuns:

M-ai bine iti iei un Vectra!

| scarly86 a răspuns:

Merita pretul, masinile ford sunt rezistente in timp, fiesta este o masina perfecta pentru oras, cu un motor ce nu consuma mult, franele sunt f bune si faptul ca are 4 airbag uri iti confera si siguranta.

| bunker a răspuns:

Pretul e intre 1000-2000.depinde de stare, depinde dc o cumperi direct de la propietar sau de la un dealer. e bine sa vii cu un mecanic(in care ai incredere)sa vada masina un pic inainte sa o cumperi

| AngellSthefan a răspuns:

Bunicel