| Emanuel_Sirbu_1990 a întrebat:

Ce prezoane se potrivesc pentru un cielo? Mi-am luat niste jante de aliaj si dupa cate stiam eu prezoanele de la jantele de tabla nu se potrivesc si la cele de aliaj. M-ar interesa dimensiunea prezoanelor.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu mergi sa intrebi la un service?

| Emanuel_Sirbu_1990 explică (pentru darrio2007):

De comoditate......am intrebat pe TPU in speranta ca voi afla mai repede, si pot da comanda online fara sa ma mai foiesc pe la service-uri si vulcanizari.

| darrio2007 a răspuns (pentru Emanuel_Sirbu_1990):

Nici o problema.Am alt tip de masina.

| ombladon a răspuns:

Vezi cu cat este mai groasa janta noua, si cu atat trebuie sa fie mai lungi prezoanele...

| Emanuel_Sirbu_1990 explică (pentru ombladon):

Stiu cat e de groasa janta, faza e ca nu stiu nici macar ce prezoane standard am. stiu ca marimea la janta mea standard este de 5, 5J ET 49 4x100 R14. Jantele care le am acum sunt 6J ET 49 4x100 R14 doar ca sunt din aliaj si mai mult ma intereseaza ca vreau sa imi iau prezoane antifurt ca sa nu stau cu problemele ca mi-o lasa baietii pe butuci.

| ombladon a răspuns (pentru Emanuel_Sirbu_1990):

SI ce-i opreste pe baieti sa faca rost de o cheie pentru antifurt?

| Emanuel_Sirbu_1990 explică (pentru ombladon):

De obicei se gasesc foarte greu, plus ca nu cred ca umbla baietii cu 20 de chei antifurt la ei in speranta ca se va potrivi una. Si nu multe masini au asa ceva.

| ombladon a răspuns (pentru Emanuel_Sirbu_1990):

DIn moment ce "baietii" pot fura din bancomate, sau pot face alte minuni, nu vad de ce i-ar opri un antifurt...

| Emanuel_Sirbu_1990 explică (pentru ombladon):

Pentru ca fara cheia potrivita nu vor reusi sa scoata prezonul. Ar trebui sa "distruga" janta ca sa il poata scoate.

| ombladon a răspuns (pentru Emanuel_Sirbu_1990):

Pai fac ei rost de cheia potrivita...