| cineva15 a întrebat:

Ce riscuri imi asum cumparand o masina inscrisa in bulgaria?
ce acte trebuie sa am la mana ca sa fie totul in regula si sa nu am probleme cu politia?
trebuie sa mai platesc si la bulgari taxe sau numai la noi in romania? mersi

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Si la bulgari se platesc taxe dar mult mai mici, legat de acte tb sa ai act de vanzare cumparare, masina pe numele tau trecuta, numerele sa le schimbi fiindca daca te complici cu cedare de numere poate fi urat daca e cumparatorul nesimtit si alte riscuri nu ai decat in caz de accident cu asigurarea poti avea probleme dar nu la toate firmele depinde un inchei polita!

1 răspuns:
| cineva15 explică:

Am inteles.treaba cu act de vanzare cumparare o stiam pentru ca asta e obligatorie si in tara.
ce am inteles:ca trebuie sa platesc taxe si la ei, sa schimb numerele si masina sa fie pe numele meu. daca mai e ceva de completat astept raspunsuri.mersi mult