| Hehehahah a întrebat:

Ce rol are toba la motocicleta? Și ce se întâmplă dacă o scot și merg fara? Îmi place cum se aude când nu o am.
Se strica ceva la motor, care sunt riscurile?

26 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Tie iti place galagia motorului. Pentru tine e frumos.
Dar te-au gindit la ceilalti din jurul tau?
Uneori am nevoie de liniste, si ma retrag in vreun parc. Asta-vara, in Timisoara, chiar am devenit furios in cateva seri. Nu puteam avea 3 minute de liniste, ca auzeam de pe vreun bulevard din apropiere cum un motociclist isi ambala aiurea motorul.
Acum, eu mai pot trece peste. Dar ce zici de aceia care stau grav bolnavi la pat, (a, tu nu ii vezi, dar asta nu inseamna ca ei nu exista), si pentru care orice zgomot mai serios poate fi deranjant? Sa ai geamul de la camera la un bulevard, si pe linga zgomotul creat de circulatie, sa mai fii obligat sa auzi cum isi ambaleaza unii motoarele pe degeaba, poate fi destul de chinuitor.
M-as bucura daca ai pricepe ca nu esti singur pe lumea asta. Si ca, dincolo de plăcerea ta, zgomotul motorului tau ii deranjeaza pe unii, si chiar foarte mult.
Daca e sa nu imi placa vreun mijloc de locomoție, acela e sigur motocicleta, si tocmai pentru ca multi abuzează de ea.

| Hehehahah explică (pentru cristi202):

Înțeleg
Daca ai avea pasiune pentru motoare, sigur ne-ai înțelege și pe noi happy
Un Arrow pro Race pe o Yamaha R6
Toate sitele scoase și catalizatorul scos. +O transmisie Race cu quickshifter și power commander cu filtru de aer K&N
happy Asta voi avea eu, iar asta doar pentru că iubesc motocicletele și îmi place să le fac niste gloanțe :p

| cristi202 a răspuns (pentru Hehehahah):

Tocmai de aceea nu sunt pasionat de motociclete. Nu am cum sa inteleg pe cineva care intentionat face zgomot care ii deranjeaza uneori mult pe altii.
Abia astept sa apara si la ele motoarele electrice, care sunt mult mai silentioase. happy happy happy

| Hehehahah explică (pentru cristi202):

Odată cu ele electrice vor apărea și accidentele happy happy happy
Pentru că șoferii nici cu tobe zgomotoase nu ne aud, da pai electrice? happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Are mai multe roluri
de la a face motorul sa functioneze corect prin eliminarea gazelor, la reducerea poluarii si a zgomotului.

Sper daca iti scoti toba sa ramai cat mai repede fara talon la moto si o amenda grasa de tot ca eu sincer sunt satul de motociclisti care isi besesc motociclete trezind blocuri intregi

| Hehehahah explică (pentru suntserios):

Stai liniștit băiatu' meu că și eu îmi pun toba d-aia nesimțită laughing

| suntserios a răspuns (pentru Hehehahah):

Dupa cum ziceam sper sa ramai repede fara talon si cu amenda grasa de tot.

| Hehehahah explică (pentru suntserios):

Poți să speri cat vrei. :p de aia nu mai pot eu
O să am 300 km/h pe Splaiul Unirii
O să le fac bani la ăia de la pro tv că o să fie ceva casual sa apar la ei la știri?
Sa va surzesc pe toți cu toba meaaa?

| Liviu a răspuns (pentru Hehehahah):

Tare mie ca o sa fi donator de organe pe unde vrei tu.Deci selectia naturala isi spune cuvantu happy Mai lasa visele si pune mana si invata sa iei bacu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bunul simt nu se masoara in notele de la scola ci im educatia data acasă

| Hehehahah explică (pentru suntserios):

Am și educatie BO$$
Stai potol că o să auzi de mine pe la știri laughing
"Un motociclist a fost prins cum gonea cu 300 km/h prin București". Coming soon
Iar toba mea sper sa vă omoare pe toți
?

| suntserios a răspuns (pentru Hehehahah):

Se vede.
ai uitat sa scrii educatie intre "

| Meckgraffity a răspuns (pentru suntserios):

Va rog, lasatil se vede ca e un copil care habar nu are ce inseamna o amenda si 300 kmh. pun pariu ca nici nu are motocicleta s-au permis. plus, ai auzit ce a spus... de note de la SCOALA...

| siriusblack98 a răspuns (pentru Hehehahah):

Invata sa scrii pana una alta ''boss''. Abia apoi vino cu basini in cap si cu replici de kinder de 14 anisori care a dat de bicicleta cu motor de ventilator de birou.

| suntserios a răspuns (pentru Meckgraffity):

Pai eu zis sa ii spunem ca greseste, poate pana pune mana pe motocicleta se misca vreo rotita acolo, se intampla ceva.

| Hehehahah explică (pentru suntserios):

Ba ești serios
Tu ești serios? Du-te la sapă lasă TPU și mai vorbim
Pa pa

| Meckgraffity a răspuns (pentru suntserios):

In cazul asta, trebuie informati parintii. daca se intampla sa puna mana pe vreun motor sigur nu o sa poata sa il conduca. nu este destul de dezvoltat fizic. ii mai zic ceva, daca te prinde politia ca faci faze de genul, maica-ta si tacatu vor avea dosar penal si probabil inchisoare. oricum nici sa plece de pe loc cu motorul nu stie pun pariu

| Meckgraffity a răspuns (pentru Hehehahah):

Vezi ma ca ti-au inceput orele

| suntserios a răspuns (pentru Meckgraffity):

Ma refeream cand o sa faca si el 18 ani si o sa puna mana pe motor... ca acum la 14 se vede din intrebarile lui ca doar pe bicicleta pune mana. Da si eu la 14 ani visam ca bicicleta mea e racheta. Asa sunt copii.

| Meckgraffity a răspuns (pentru suntserios):

Da, dar la 18 ani poate ii vine mintea la cap.si daca ar avea 14 ani ar fi aproape matur. are undeva la 10-11 ani

| Hehehahah explică (pentru Meckgraffity):

Misto pe stomacul gol

| Hehehahah explică (pentru Meckgraffity):

Sa mori tu
Am zis eu că mă sui și plec acum cu unul? Și să mori tu că nu știu să plec de pe loc cu unul
Poate nu vreau

| sierra1 a răspuns:

" toba la motocicleta? dacă o scot și merg fara? Îmi place cum se aude"

așa o fi dar poliției NU îi placa asta și se lasă cu amendă

(motorul nu se strică)

| siriusblack98 a răspuns:

Copilas, esti mult sub nivelul meu ca sa ma cobor intr-atat incat sa te injur inapoi. Daca te-as injura ar insemna ca iti permit sa ne tragem de sireturi. Tu esti un copilas cu jumatate de neuron si acces la tastatura. In viata reala tu mie mi-ai zice saru-mana si n-ai avea curaj nici sa ma privesti in ochi. Intoarce-te la scoala!

| Meckgraffity a răspuns:

Crede-ma ai neuroni foarte scazuti si o minte de copil de 9 ani ai demonstrat asta. Nu o sa te injur pentru ca nu ma cobor la nivelul tau. sper ca maica-ta sa aiba grija de tine si felul in care te comporti. o zi buna

| Hehehahah explică (pentru Meckgraffity):

laughing) mi-am bătut joc de rapsunsuri. happy Nu asta e caracterul meu
Îmi place mie sa enervez laughing scuze pentru deranj
Nu asta îmi este educația
Am zis niște prostii, intenționat