| wienpenn a întrebat:

as vrea sa stiu de ce o motocicleta este neinmatriculabila și ce de poate întâmpla dacă merg cu ea?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat nu ai zis care e de fapt problema cu ea de unde sa stim noi.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mai poate fi si furata...
Nu putem sti motivul atata timp cat nu ne dai mai multe detalii.
Colegii au punctat foarte bine unele dintre motive.
Exista motoicleta foarte puternice care nu pot fi omologate niciodata pentru sosea cum este cazul lui kawasaki ultimul model de 300 CP.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Neinmatriculabila poate fi din mai multe motive lipsa de acte, lipsa de serii samd

ce poti pati daca circuli cu ea ar trebui sa stii de cand ai studiat legislatia rutiera la scoala se soferi si anume te capeti cu dosar penal

| wienpenn explică (pentru suntserios):

Cum o pot face "înmatriculabila"

| suntserios a răspuns (pentru wienpenn):

Atat timp cat nu ai zis care e de fapt problema cu ea de unde sa stim noi.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Poa' sa fie neinmatriculabila din ''n'' motive. Daca mergi cu ea asa faci puscarie.

| sir sanjei a răspuns:

O motocicleta poate fi neinmatriculabila daca nu a fost omolagata pentru a circula pe drumurile publice, daca a fost radiata din circulatie si nu mai are acte.
In general motociceltele de hard enduro si motocros sun cele care sunt neimatriculabile(si oricum, cas a te dai pe coclauri nu au nevoie de numar de inmatriculare)
Daca ciculi cu un vehicul neimantriculat si fara drept de circulatie pe drumurile publice si esti prins risti dosar penal+amenda!