| ghicicinesunt a întrebat:

Buna am o intrebare in legatura cu moto de 50 cc.Sa zicem ca eu merg cu motocicleta si nu o scot din viteza si o tin din ambreiaj in cat timp se strica ambreiajul daca fac acest lucru de vreo 5 oei pe zi?

6 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Nu am inteles o boaba din intrebarea ta[adica, cum mergi cu ea, da ''o tii'' din ambreiaj.pai daca debraiezi, motorul nu mai e cuplat la cutie si deci nu mai invarte roata si atunci se opreste din mers rolling on the floor]

| 0764852051 a răspuns:

2-3 luni am avut si eu si faceam la fel funda?

| 0764852051 a răspuns:

2 sau 3 luni am avut si eu si la fel am facut-o

| ghicicinesunt explică (pentru 0764852051):

Pai si in cat timp se strica ambreiajul?

| 0764852051 a răspuns:

2 -3 lunii