| Costis3x69 a întrebat:

Ce rol așa de important are dunga neagra la numele de înmatriculare? Și dacă folosești suport și oricum nu se vede cu ce te ajuta?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Chiar ai dreptatewinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred că e așa importanta. Dar dacă așa e standardul...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Numerele de inmatriculare sunt un format universal, gandit pentru a fi recunoscut de catre camerele inteligente folosite pentru verificarea taxelor de drum sau a vitezei.
Modificand placutele in orice fel, risti sa impiedici aceste dispozitive in a mai recunoaste masina, de aia se pedepseste destul de aspru stergerea acelei dungi.

| ReddY25 a răspuns:

Rol decorativ happy

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Nu are niciun rol dunga aia in schimb iti ia talonu si iti da amenda, dar p-aia care circula cu numerele rupte, sterse si facute praf din cauza tamponarilor nu-i vad