| Alex_Alex_1996_8qQj a întrebat:

Ce sfaturi imi dati?
Am probleme cu electromotorul, câteodată nu porneste deloc decat împinsă si doar daca lovesc cu ceva electromotorul. Sa imi cumpăr unul nou si pe care ma pot baza sau sa il repar pe asta? Multumesc

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Demonteaza-l, si du-l la un electrician auto bun. O sa verifice tot, monteaza carbuni (perii) noi, iar la final, nu prea are voie sa nu mearga.
Eu am schimbat carbunii (4 la numar) la Opel, mai fusesera schimbati o data, si nu am nici o problema cu demarorul, de atunci.

| OldSoul a răspuns:

Mai bine-l inlocuiesti direct.
Am si eu aceeasi problema la o masina, am schimbat carbunii la mecanic, aceeasi problema, am dus electromotorul la un specialist sa verifice bobina si sa-l curete, m-a asigurat ca totul e ok, aceeasi problema.
Acum fie schimb bobina, fie il inlocuiesc.

| xerxes1 a răspuns:

Trebuie doar sa-i inlocuiesti carbunii.
Unul nou de firma costa ceva.
Iar o chinezarie noua nu are sens.