| StefanStefan3000 a întrebat:

Am o bora 1.6 cu probleme la pornire. Câteodată porneste din prima, câteodată chiar si la a 3a cheie. Mi s-a întâmplat să nu pornească deloc la un moment dat. Dădeam cheie si nici click-ul acela nu făcea. Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Reparat electromotor. Este posibil, carbunii sa fie uzati sau sa nu faca contact pe colector perfect. Alta cauza, porneste cu cheia de rezerva. Daca motorul se invarte si nu porneste, nu este de la electromotor.

| StefanStefan3000 explică (pentru baru):

Posibil sa fie bendixul?

| baru a răspuns (pentru baru):

Multumesc!

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu, nici vorba. Bendixul este piesa care cupleaza pe volanta.

| baru a răspuns:

Un plus de la baterie, bagi direct in electromagnet unde ai doua borne. Pe borna de la stator.