| Petre_Daniel_2002 a întrebat:

Ce siguranta trebuie sa pun la bricheta auto de pe tractor cu bateria de 12v si 95Ah.Si daca pot sa aflu cati cp are un motor fara carte sau ceva documente?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

La bricheta 15 A. La motor trebuie sa stii capacitatea, anul de fabricatie si eventual producatorul si poti compara cu alte motoare similare puterea.

1 răspuns:
| Petre_Daniel_2002 explică:

Dar la bricheta ca sa nu incalzeasca ce bag in ea pot sa pun o siguranta mai mare (30A).
Si cum sa leg un martor la aalternato, ca sa se aprinda doar atunci cand nu incarca, daca se poate sa imi dati o schita sau sa explicati.