| angel69lover a întrebat:

Ce spuneti ce masina sami aleg dintre golf3/4 sau opel corsa? dc?
funda

Răspuns Câştigător
| lacrima15 a răspuns:

Pai eu spun opel corsa! am opel acasa si e foarte bunawinking

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinde la ce o folosesti. In principiu, un Opel Corsa la aceiasi bani va avea un an de productie mai recent si/sau va fi intr-o stare mai buna decat un Golf, intrucat marca VW este preferata de romani, deci pretul este mai mare.

In schimb Corsa este dintr-o categorie inferioara Golfului, echivalentul Corsei fiind VW Polo, pentru Golf echivalentul la Opel este Astra.

| IMC90 a răspuns:

Golf, normal. Nu poti sa compari Volkswagen cu Opel... Opel Corsa e un Matiz mai pricopsit laughing Evident ca as alege Golf 3/4

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Golf 4...fiabile,intretinere ieftina etc...tot ce-ti poti dori de la o masina happy

| dracu14 a răspuns:

Golf 3, masina ieftina, ieftina ca intretinere, piese ieftine si o calitate foarte buna plus ca golful e facut pe vremea cand inca se faceau masini calumea adica pana in 1995

| Generalul a răspuns:

Opel Corsa e mult mai fiabil, gasesti piese peste tot si destul de ieftin. Uita-te doar la taximetristi, care fac o gramada de km si uzeaza masina la maximum: dupa Logan, Opel-ul e pe locul 2 la numarul de masini de taxi.

| Rolandgl a răspuns:

Hai sa fim seriosi cum compari golf 4 cu opel corsa? Doar daca ai putea spune de golf 3 si corsa, dar dintre modelele astea golf 4 de detaseaza clar.

| Rolandgl a răspuns:

Ok atunci. Pentru modelul asta poti sa te mai gandesti ca si ele sunt bunicele. De vreme ce tu ai intrebat si pentru golf 3 pe mine m-a dus gandul la corsa modelul mai vechi.

| Niro5 a răspuns:

Clar... Golf 4

| Dragos_Grasu_1997 a răspuns:

Golf 4winking