| Ionut10Q a întrebat:

Ce taxe trebuiesc platite pentru inmatricularea in Romania a unei masini adusa din Anglia?

5 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Directia fiscala = 5 lei taxa inmatriculare, impozitul pe anul curent.
RAR = Omologare, autentificare, taxa carte, noxe.
Administratia financiara se plateste taxa de mediu dupa rezultatul emisiilor.
Cec = 37 lei pentru taxa talon
Asigurare, contravaloare placi.

| cont3aza a răspuns:

Taxa de inmatriculare, taxa pentru talon, taxa pentru indentificarea masinii si nu stiu cum este cu taxa de mediu/timbru cum ii spune happy

| Twyti a răspuns:

Se numeste taxa de timbru si platesti in functie de capacitatea motorului

| Twyti a răspuns:

Platesti taxa de timbru si platesti in functie de capacitatea motorului

| Andrei_Robert_1995 a răspuns:

Tot ce au zis cei de mai jos, plus schimbarea farurilor pentru drumuri cu axul pe dreapta. si oglinzile de vigoare dinauntrul masinii!