| xRaffy a întrebat:

Ce varianta e mai buna pentru consum mic și ceva putere pentru a merge pe orice fel de drum fără probleme? Fie denivelat și neasfaltat.
Drum cu piatra cubica oribil.
1.6 - 2.0 turbo Benzina+GPL sau diesel 1.9 - 2.0 diesel? Ceva rezistent sa arate bine și sa nu ma omoare cu întreținerea. happy buget limitat între 3500-4000 euro big grin mai cresc bugetul dacă nu ma încadrez.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1.6 benzina - motorina e sa mergi 2 ore pe zi du-te vino

| NotNamed a răspuns:

Clar 1.9-2.0 Diesel, pentru un consum mic si un cuplu mai puternic 0-150.

| AlexandruInu a răspuns:

Vrei si putere si consum si intretinere mica sa arate bine la 2 lei. Cand cumperi o masina trebuie sa te gandesti la ce vrei sa o folosesti, faci multi km, poti opta pentru 1.9 2.0 de la VW, Nissan, Ford, poti merge si pe un model benzina+gpl.
Din ce ai cerut tu as merge pe un Suzuki Vitara, Duster, Golf 4-5. Ai drum off-road, de tara, piatra etc. Te orientezi spre Vitara, CrossFire.

| xRaffy explică (pentru AlexandruInu):

Pai frate la ce drumuri sunt prin romanica asta. Merg 50% drum bun și 50% drum mai rău.

| AlexandruInu a răspuns (pentru xRaffy):

Tu ai mai pus o intrebare la fel si acum vreo 2 zile, opteaza pentru un SUV, sau o masina inalta. Tu vrei si putere si fiabilitate si confort sa arate si bine la buget de 4000...nici.B6 berlina nu gasesti intr-o stare buna