| anonim_4396 a întrebat:

Ceau la toti, am o solenza si am inlocuit becu de plafon cu unul albastru cu leduri, becul functioneaza doar cand deschid usile dar in pozitia aprins continuu nu functioneaza, de ce? la becul normal functiona si aprins continuu si aprins temporizat

3 răspunsuri:
| Tagaso a răspuns:

Ai schimbat lampa nu doar becul, această lampă probabil nu are treapta continuu.

| Boy91 a răspuns (pentru Tagaso):

Are treapta continuu cu becul normal functiona dar cu asta albastru cu leduri nu functioneaza

| Tagaso a răspuns (pentru Boy91):

Doar electricianul te poate ajuta