| IonutDaniel221 a întrebat:

CF MOTO 450L

Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu o parere sfat ceva.
Am un cf moto 450L 2021, euro 5, cu servo si am bagat ceva benzina proasta in el, cumparata de la un magazin de sat, primele simptome au fost ca atvul nu mai tragea deloc si dadea sa se inece asa, se chinuia sa porneasca si nu reusea. Daca pornea intr-un final, daca incercam sa accelerez dadea sa se inece si murea motorul, daca il lasam pe liber pornit murea motorul iar in maxim 10 secunde, dupa mai multe incercari nu a mai pornit deloc si pompa nici nu mai trage benzina, cel mai probabil s-a ars, (am verificat siguranta si este ok). Acum eu ma gandesc sa schimb urmatoarele (pompa de benzina, filtru de benzina, bujia). Ce ma sfatuiti sa mai fac si sa mai incerc?

Aa si benzina proasta am scos-o, am bagat de la peco si degeaba nu a mai vrut sa porneasca deloc.

Multumesc.

1 răspuns:
| carevaescu a răspuns:

Greu de zis.

O posibilitate ar fi dacă ai băgat din greșeală motorină.

Doar un mecanic auto îți poate zice Cu siguranță ce are motorul