| CosteleCazan a întrebat:

Cine este de vina la acest accident de circulație?

In fata mea era o mașină care a semnalizat virajul către stânga, eu eram in spate și când am văzut am oprit și am așteptat să se bage, am așteptat aproximativ 10 secunde, tin să menționez că nu veneau mașini din fata, după care am văzut că nu se baga așa că am inceput manevra de depășire iar când sa depășesc s-a băgat și ea și ne-am avariat, ea puțin la nr de înmatriculare, eu mai mult în fața, cine este de vina?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu esti vinovatul!

suntserios
| suntserios a răspuns:

L ai depasit prin stanga cand el semnaliza sa vireze stanga si intrebi cine e vinovat? Serios?

| mi25 a răspuns:

Se repara pe RCA-ul tau sau pe banii tai - masina celeilalte persoane si pe banii tai, daca n-ai asigurare facultativa, masina ta. O intelegere amiabila pentru a evita amenda.

| anonim3247 a răspuns:

Tu ești de vină

| goguPatent a răspuns:

Pai varule, pe unde ai depasit?

| Solann a răspuns:

Tu!
Daca a semnalizat stanga, nu trebuia sa depasesti. Poate statea sa se asigure ca poate vira. Toti va bagati ca berbecii de parca numai voi circulati pe strada.