| toteu65 a întrebat:

Bună ziua. Ieri am făcut un accident. Mă angajam sa fac un viraj la stânga, am semnalizat, am apucat sa fac virajul și un domn a intrat în roata mea din spate încercând să mă depășească. Si-a recunoscut vina, a venit politia și a spus sa rezolvam pe cale amiabila. Masina lui are numere roșii de o luna, are asigurare dar e cea mai ieftina și cea mai proasta. Am stabilit sa mergem luni la asigurator. Se va putea rezolva? Mulțumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se va rezolva, firma de asigurare a respectivului este obligata sa plateasca reparatia masinii tale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca se va rezolva, nu conteaza unde are asigurare, in mod legal orice firma e obligata sa te despagubeasca